Darmowa dostawa od 50,00 PLN

Jak dobrać rozmiar kasku dla dziecka?

2023-08-18
Jak dobrać rozmiar kasku dla dziecka?

Gdy Twoje dziecko zaczyna swoją przygodę na rowerze, hulajnodze czy rolkach, jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, o którym musisz pomyśleć, jest kask. Czy wiesz jednak, jak wybrać odpowiedni rozmiar? Czy jesteś gotów dowiedzieć się, jak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swojemu dziecku? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Dlaczego kask dla dziecka jest tak ważny?

Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze, a podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach, głowa jest jedną z najbardziej narażonych na urazy części ciała. Dlatego właśnie kask dla dziecka nie jest tylko gadżetem — to niezbędny element, który dba o zdrowie Twojego malucha.

Pierwszym i najważniejszym argumentem przemawiającym za noszeniem kasku przez dzieci jest oczywiście ochrona przed poważnymi urazami głowy. Nawet niewielkie upadki, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieszkodliwe, często prowadzą do poważnych urazów. Kask dla dziecka tłumi uderzenia, rozkładając siłę na większą powierzchnię.

Kolejnym aspektem jest kwestia przyzwyczajenia. Jeśli od najmłodszych lat będziesz uczyć swoje dziecko, że kask jest obowiązkowym elementem wyposażenia podczas jazdy, stanie się to dla niego naturalnym nawykiem. Dzieci uczą się przez naśladowanie, więc jeśli widzą dorosłych noszących kaski, również będą chciały to robić.

Nie można też zapomnieć o aspekcie prawnym. W wielu krajach noszenie kasku przez dzieci poniżej pewnego wieku jest obowiązkowe. Dbając o to, by Twoje dziecko miało dobrze dobrany kask, dbasz nie tylko o jego bezpieczeństwo, ale również unikasz potencjalnych problemów prawnych.

Na koniec warto wspomnieć o kaskach specjalnie zaprojektowanych z myślą o najmłodszych. Takie modele jak kaski Scoot and Ride oferują produkty doskonałej jakości, które łączą w sobie wyjątkowy design z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój maluch był zarówno modny, jak i doskonale chroniony, warto zwrócić uwagę na ofertę tej marki.

Jak prawidłowo mierzyć głowę dziecka do kasku?

Wybór odpowiedniego kasku dla dziecka zaczyna się od dokładnego zmierzenia obwodu głowy. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że kask będzie doskonale przylegać, gwarantując optymalną ochronę. Jak więc prawidłowo przeprowadzić ten proces? Oto instrukcja krok po kroku, dzięki której dobierzesz idealny model dla Twojego malucha.

 1. Przygotuj odpowiednią miarkę
  Użyj metra krawieckiego, który dzięki swojej elastyczności idealnie przylega do powierzchni głowy. Jeśli nie masz takiej miarki pod ręką, możesz użyć sznurka, który następnie zmierzysz linijką.
 2. Pozycja mierzenia
  Upewnij się, że Twoje dziecko stoi prosto i patrzy przed siebie. Głowa powinna być w naturalnej pozycji.
 3. Mierzenie obwodu głowy
  Umieść miarkę około 1-2 cm powyżej brwi oraz uszu, otaczając najszerszą część głowy. Prowadź miarkę poziomo wokół głowy, upewniając się, że jest napięta, ale nie ściśnięta. Odczytaj wynik — to będzie rozmiar kasku dla Twojego dziecka.
 4. Sprawdź kilka razy
  Dokładność jest kluczem, dlatego warto powtórzyć proces mierzenia kilka razy, by upewnić się, że wynik za każdym razem wyjdzie taki sam.

Wybrałeś już idealny model? Świetnie! Teraz czas na zakup takiego sprzętu jak hulajnoga Scoot and Ride, czy pierwsze rolki. Pamiętaj, że odpowiedni rozmiar kasku dla dziecka to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Dobór rozmiaru kasku Scoot and Ride

Poznanie dokładnego obwodu głowy naszego dziecka to pierwszy krok do zapewnienia mu bezpieczeństwa podczas jazdy na hulajnodze czy rowerze. Kaski Scoot and Ride cieszą się dużą popularnością wśród rodziców, nie tylko dzięki wysokiej jakości wykonania, ale również dzięki przemyślanemu designowi. Jak zatem dokładnie dobrać odpowiedni rozmiar kasku Scoot and Ride?

Najpierw warto zwrócić uwagę na katalog rozmiarów oferowanych przez markę Scoot and Ride. Dzięki temu łatwo dowiesz się, jaki rozmiar kasku odpowiada obwodowi głowy Twojego dziecka. Na szczęście, kaski rowerowe dla dzieci tej marki są starannie oznaczone, co znacznie ułatwia proces wyboru.

Co więcej, kaski Scoot and Ride posiadają dodatkowe systemy regulacyjne, które pozwalają na precyzyjne dostosowanie kasku do głowy dziecka. Kask Scoot and Ride to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa. Jego wyjątkowy design przyciąga uwagę i podoba się dzieciom, co sprawia, że maluchy chętniej go zakładają.

Często popełniane błędy podczas wyboru kasku

Decyzja o zakupie kasku dla dziecka to pierwszy krok w kierunku zadbania o jego bezpieczeństwo podczas jazdy. Sprawdź jakich błędów nie popełniać, aby mogły jak najlepiej spełniać swoje zadanie!

 • Nieprawidłowo zmierzony obwód głowy dziecka
  Jak już wcześniej wspominaliśmy, dokładne zmierzenie obwodu głowy to podstawa. Zbyt luźny lub zbyt ciasny kask dla dziecka może być nieskuteczny podczas wypadku.
 • Wybór kasku nieco większego
  Często rodzice kupują kask „na zapas”, licząc, że posłuży przez kilka sezonów. Niestety, za duży kask może się przesuwać, nie zapewniając odpowiedniej ochrony.
 • Kierowanie się jedynie designem
  Wygląd kasku jest ważny dla dziecka, ale nie powinien to być jedynym kryterium wyboru. Najważniejsze są bezpieczeństwo i komfort noszenia.

Kask dla dziecka to niezbędne wyposażenie każdego młodego człowieka, który uwielbia przejażdżki na rowerze czy hulajnodze. Zapewniając odpowiedni rozmiar kasku, dbasz nie tylko o komfort, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo Twojego dziecka. Unikając powyższych błędów i dokładnie śledząc wskazówki dotyczące doboru kasku, możesz zapewnić swojemu maluchowi bezpieczeństwo na rowerze, rolkach, czy hulajnodze.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 226 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Super towar w wygodnej cenie, szybka dostawa polecam
2024-04-13
Bardzo szybko rzetelnie zgodnie z zamówieniem polecam
pixel